Platýz Normandie

 
 

Platýz velký má diskové tělo 25 až 40 cm dlouhé, maximálně 90 cm. Jako ostatní platýsi plave jednou stranou k mořskému dnu, v tomto případě stranou levou. Levé oko je přemístěno na svrchní (pravou) stranu hlavu ryby.

Dostupnost Do 4-6 dnů
Cena 47,83 Kč bez DPH
55 Kč    
Kód produktu 61
Výrobce NORMANDIE
Kategorie SEAFOOD
 
  • Popis
 

Ústa jsou malá, téměř vodorovná, šupiny velmi malé a hladké. Na hlavě mezi očima a postranní čárou je 4 až 7 kostěných výrůstků. Dlouhá hřbetní ploutev se táhne podél celého hřbetu a je tvořena 56 až 79 měkkými ploutevními paprsky. Řitní ploutev je také dlouhá, je tvořena 48 až 59 měkkými paprsky. Svrchní strana s očima je zbarvena hnědě, červeně nebo oranžově s nepravidelně rozmístěnými červenými skvrnami. Spodní strana, tzv. slepá strana, bývá bílá.

Minimální objednávka 2 kg.

Minimum order is 2 kg.

The mouth is small, almost horizontal, scales very small and smooth. On the head between the eyes and the lateral line is 4-7 bony growths. Long dorsal fin extends along the entire upper surface and is formed from 56 to 79 ploutevními soft rays. Anal fin is also long and is formed from 48 to 59 soft rays. Upper side of eye color brown, red or orange with irregularly distributed red spots. Underside called. Blind side, is white.