Mořský jazyk

Kód: 67
Tip
Neohodnoceno
Značka: FRANCIE
110 Kč / 100g
Skladem

Jazyk obecný, prodávaný pod jménem mořský jazyk, je žádaná mořská ryba z řádu platýsů, z čeledi jazykovití. Její tvar těla se uzpůsobil životu u mořského dna. Obývá oblast severovýchodního Atlantického oceánu a část Středozemního moře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jazyk obecný dorůstá průměrně délky okolo 70 cm s maximální pozorovanou hmotností 3 kg. Jedná se o dlouholetou rybu, která se může dožít až 26 let. Jazyk má zploštělé tělo, které je levou stranou přisedlé k mořskému dnu a má bílou barvu. Pravá strana těla směřuje k vodní hladině a má hnědou až šedohnědou barvu, ale tato barva záleží často na okolí. Tvar těla je oválný, v přední části se nachází malá hlava. Kolem celého těla je hřbetní ploutev, která je tvořena 75 až 93 ploutevními paprsky. Na stranách těla se nachází prsní ploutve, ta na spodní straně je v podstatě zakrnělá a jazyk jí nevyužívá díky přisedlému způsobu života. Ocasní ploutev splývá s hřbetní a řitní ploutví. Obývá oblast severovýchodního Atlantického oceánu a část Středozemního moře.

Minimální objednávka 2 kg.

Minimum order is 2 kg.

Sole grows to an average length of about 70 cm with a maximum observed mass of 3 kg. It is a long fish that can live up to 26 years. Language has a flattened body, which is the left side of sessile seabed and is white in color. The right side of the body leads to the water and has a brown to gray-brown color, but the color often depends on the surroundings. The body shape is oval in front of the head is small. Around the whole body is a dorsal fin, which is formed from 75 to 93 ploutevními rays. On the sides of the body is the pectoral fins, one on the lower side is essentially atrophied and she does not use the language through sessile way of life. Caudal fin merges with the dorsal and anal fins. It inhabits the North East Atlantic and Mediterranean Sea.