Salicornia mořská řasa

Kód: 124
Neohodnoceno
Značka: FRANCIE
85 Kč / 100g
Do 4-6 dnů

Patří mezi jednoletky nebo dvouletky. Dorůstá výšky 5 - 45cm. Stonek je článkovitý, pravidelně větvený, má zelenou nebo načervenalou barvu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Patří mezi jednoletky nebo dvouletky. Dorůstá výšky 5 - 45cm. Stonek je článkovitý, pravidelně větvený, má zelenou nebo načervenalou barvu. Listy nevytváří. Kvete zelenými květy v paždí listenů. Vyhovuje mu přímořské prostředí.

Konzumace: V Turecku se slanorožec evropský připravuje většinou jako předkrm. Jeho zelené oddenky se ponoří do vařící vody společně se stroužkem česneku a nechají se 7-8 minut povařit. Poté se vytáhnou a ručně se stahují, aby v něm nezbyly kusy tvrdé lodyhy, které by mohly překážet při konzumaci. K dochucení se polejí dressingem z olivového oleje, citrónů a česneku.

Among the annuals or biennials. It grows to a height of 5-45 cm. The stem is segmented, regularly branched, green or reddish color. Leaves does not. Blooming flowers in the axils of green bracts. Suits him seaside setting. Eating: In Turkey, Salicornia europaea prepared mostly as a starter. The green rhizomes were immersed in boiling water together with the garlic clove and allowed to boil for 7-8 minutes. Then pull out and hand constrict, so it was left pieces of hard stems that could interfere with consumption. To taste a field dressing of olive oil, lemon and garlic.