Sépie 400-700 g/ks

Neohodnoceno
 
 

Žije ve Středozemním a Jaderském moři a ve východoasijkých pobřežních vodách mírného pásma.

Dostupnost na objednávku do 3 dnů
Cena 565,22 Kč bez DPH
650 Kč    
Kód produktu 97
Značka FRANCIE
Kategorie SEAFOOD
 

Sépie jsou draví mořští hlavonožci. Žijí ve vodách mírného pásma, obvykle bývají menší než jejich příbuzné olihně. Uvnitř těla je sépiová kost. Dvě s chapadel bývají výrazně delší než ostatní. V kuchyni se používá tělo a chapadla. Tmavá tekutina - "inkoust" - ve váčku slouží k barvení pokrmů. Tepelná úprava je velmi krátká, tak 2-3 minuty.

Připravuje se jako příbuzný hlavonožec oliheň, ale sépie není třeba naklepávat. Malé sépie (do 20 cm) se celé smaží v oleji nebo se plní a krátce vaří. Z větších sépií se konzumují jen chapadla, blanšírují se, zbaví kůže a dusí.

Minimální objednávka 2 kg.

Minimum order is 2 kg.

Cuttlefish are predatory marine cephalopods. They live in the waters of the temperate zone, are usually smaller than their relatives squid. Inside the body of the cuttlefish bone. Two of the tentacles are significantly longer than others. The kitchen uses the body and tentacles. Dark liquid - "ink" - the pouch is used for coloring foods. Heat treatment is very short as 2-3 minutes. Prepared as the relative cephalopod squid, cuttlefish but not Beat the need. Small cuttlefish (20 cm) across fried in oil or filled and briefly boiled. For larger squid are eaten only the tentacles, blanched to rid the skin and suffocates.

Hmotnost 0.6 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.